I Trobada RBLS Joves i Teatre (2017) @ SGAE Barcelona, Barcelona [15 de noviembre]

I Trobada RBLS Joves i Teatre (2017)


51
15
de noviembre
09:30 - 19:30

 La página del evento
SGAE Barcelona
Passeig Colom, 6 Barcelona, 75007 Barcelona
En el marc del RBLS, Festival Teatre Jove… rbls.cat

I Trobada RBLS Joves i Teatre — dimecres 15 de novembre de 2017
Seu SGAE Catalunya, Passeig de Colom, 6 (Ciutat Vella) 08002 Barcelona (Sala Mompou)
Metro: L4 (groga) Jaume I, Barceloneta, L3 (verda) Drassanes.

Lliure accés, prèvia inscripció al web del festival: rbls.cat

Aforament (aprox.): 80

MATÍ — 9.30-9.40 h: recepció assistents i control d’entrada (sobre llista d’inscrits; no hi ha acreditacions)
9.40-9.50 h: benvinguda institucional: Carme Tierz (RBLS Festival Teatre Jove, Direcció Artística), Agnela Domínguez (Cap de Comunicació, Activitats i Serveis Generals a la seu SGAE a Catalunya) i Jordi Bordes (Recomana.cat)

9.50-10.00 h: presentació de la conversa 1:
EL TEATRE COM A EINA EDUCATIVA, amb moderació de: Recomana.cat (Juan Carlos Olivares).
Intervencions inicials, de (entre 15-20’):
10.00-10.20 h: Carles Duarte (CoNCA, Consell Nacional de la Cultura i les Arts)
10.20-10.40 h: Eduard Vallory (Escola Nova 21)
10.40-11.00 h: Magda Puyo (Institut del Teatre, Barcelona)
11.00-11.30 h: conversa i torn de preguntes (30’), amb la participació/incorporació de:
Isaac Alcayde, actor i pedagog teatral
Laura Jou, actriu i pedagoga teatral
Teresa Llobet (TeDEBAT, Granollers)
Antonio Gómez (gerent i director de Projectes Artístics externs, Aula Municipal de Teatre de Lleida)
Joan Monells (Companyia Frec a Frec)

11.30-12.00 h: pausa (esmorzar)(30’)

12.05-12.15 h: presentació de la conversa 2:
EL TEATRE FET DES DE L’ESCOLA, amb moderació de: Recomana.cat (Jordi Bordes).
Intervencions inicials, de (entre 15-20’):
12.15- 12.35 h: Àngela Segura (CaixaEscena, Fundació La Caixa)
12.35-12.55 h: Mireia Bassols (tècnica Institut Municipal d’Educació de Barcelona-IMEB, programes artístics)
12.55-13.15: Carles Giner (ICUB, programa En Residència: creadors als instituts de Barcelona)
13.15-13.55 h: conversa i torn de preguntes (40’), amb la participació/incorporació de:
Montserrat Potrony (IMEB)
Alejandro Santaflorentina (Festival Temporada Alta, projecte A TEMPO-Arts i Formació)
Davo Marín (coordinador pedagògic a Granés Batxillerat, Barcelona) (la Dreta de l’Eixample)
Iván Morales (formador a l’Institut Joan Fuster, programa En Residència, Barcelona) (Sant Andreu)

14.00-15.10 h: pausa (dinar)

TARDA — 15.10 h: recepció assistents de la tarda i control d’entrada

15.20-15.30 h: presentació de la conversa 3:
CARTELLERA JOVE: CIRCUITS, OFERTA I PROGRAMACIONS REGULARS, amb moderació de: Recomana.cat (Núria Cañamares).
Intervencions inicials, de (entre 15-20’):
15.30- 15.50 h: Maria Urrero (Auditori Sant Martí de Provençals, “Teatre dels Instituts”, Barcelona)
15.50-16.10 h: Beatriz Liebe (Butaka Teatre Jove, BTK)
16.10-16.30 h: Isabella Pintani (Sala Fènix, Barcelona; programació jove “Teen Friday”)
16.30-17.15 h: conversa i torn de preguntes (45’), amb la participació/incorporació de:
Ariadna Prat (La Mostra d’Igualada, fira de teatre infantil i juvenil)
Carolina Marcos (Eix Jove, Dinamització Juvenil del Districte de l’Eixample, Barcelona)
Clara Cols (Sala Flyhard, Barcelona)
Mariona Campos (Jove Teatre Regina, Barcelona)
Verónica Pallini (Porta4)
Julio Álvarez (Teatre Tantarantana, Barcelona)
Alda Puig, directora, i Marta Colina, dinamitzadora de joves (Centre Cívic Parc Sandaru)
Sole Garzón (Centre Cívic Cotxeres Borrell, Escola d'Arts Escèniques Petit Tísner /Laboratori Tísner)

17.15-17.45 h: pausa (berenar) (30’)

17.45-18.00 h: presentació de la conversa 4:
FER TEATRE JOVE, amb moderació de: Recomana.cat (Manuel Pérez i Muñoz).
Intervencions inicials, de (entre 15-20’):
18.00-18.15 h: Guillem Clua, dramaturg de La Joven Compañía (Madrid)
18.15-18.30 h: Eugenia Delgado, directora artística de Plàudite Teatre-Espai d’Arts Escèniques
18.30-18.45 h: Cristina Cordero, dramaturga (Nus Teatre) (teatre-fòrum)
18.45-19.25 h: conversa i torn de preguntes (40’), amb la participació/incorporació de:
Abigail Ballester (gerent TTP-Associació Professional de Teatre per a tots els Públics; teatre familiar)
Elisabet Assens (Associació Catalana d’Escoles de Teatre, ACET)
Òscar Romera i Maria Jover (Rumb Teatre)
Juanjo Marín (director de l’Espai L’Excèntrica)
Mar Monegal (Escola Eòlia)
Antonio Gómez (director artístic i creador de la cia. La Inestable 21 de Lleida)
Josep Canet (grup de teatre amateur Deixalles 81)
Discusión
image
Sólo los usuarios registrados pueden comentar.
Pasar a través de un rápido registro y autorización.

El evento más esperado en Barcelona :

Vintage Fest - XMAS Edition
MERCANTIC
Mercat de Nadal
MERCANTIC
Portes Obertes - Open Day
Palau de la Música Catalana
Alt-J
Palau Sant Jordi
Cigarettes After Sex @ La De Apolo
Sala Apolo
Poblenou Open Night 2017
Poblenou Urban District
Elrow Barcelona - Bronx
elrow
All Those Food Market Navidad
Museu Marítim de Barcelona
Hivernacle Pop Up Club #3: Víspera de festivo
Poble Espanyol de Barcelona
¡Los eventos más populares en su feed de noticias!